Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Program

Четвртак, 14. jун 2018.

08:00 Регистрација учесника

09:00 – 10:00 Званично отварање Конгреса у Хотелу Хајат Риџенси

Поздравна реч:

Њ.К.В. Престолонаследник Александар Карађорђевић
Министар здравља Владе Републике Србије др Златибор Лончар
Декан Медицинског факултета, Универзитета у Београду, академик проф. др Небојша Лалић
Генерални директор Српске лекарске коморе, др Милан Динић
Њ.К.В. Принцеза Катарина Карађорђевић

10:00 – 10:30      ТЕЛЕГРУП СИМПОЗИЈУМ
Телемедицина – у ефикасној дијагностици сваки минут је битан
Дејан Ротула и Неша Видојевић

10:30 – 10:50    Пауза за кафу

САЛА 1

Назив сесије: Генетика
Модератори: Душица Бабовић-Вуксановић (Рочестер, САД); Горан Чутурило (Београд, Србија)

10:50 – 11:10    Персонализована медицина – искуство Мејо клинике
Душица Бабовић – Вуксановић (Рочестер, САД)

11:10 – 11:30    Наслеђени синдроми повезани са предиспозицијом за хематолошке малигнитете
Татјана Станковић (Бирмингем, Белика Британија)

11:30 – 11:50    Кожне промене код наследних канцер синдрома
Џенифер Л. Ханд (Рочестер, САД)

11:50 – 12:10    Инкорпорација геномског тестирања у третману деце са инфламаторном болести црева са раним почетком
Мајкл Ц. Стивенс (Рочестер, САД)

12:10 – 12:30    Егзомско секвенцирање у здравственом систему: од дијагнозе ретких болести до
персонализоване медицине
Борут Петерлин (Љубљана, Словенија)

12:30 – 12:50    Дијагностика и научно-истраживачки рад у центру за наследне туморе дојке и јајника
Неда Драгићевић (Вурцбург, Немачка)
12:50 – 13:20    Дискусија
13:20 – 14:00    Коктел / пауза за ручак

САЛА 1

Назив сесије: Дијабетологија
Модератори: Весна Гаровић (Рочестер, САД), Небојша Лалић (Београд, Србија), Катарина Лалић (Београд,
Србија)

14:00 – 14:20    Трансплантација бубрега код дијабетичара и гојазних
Сузана Норби (Рочестер, САД)

14:20 – 14.40    Терапија хипертензије и хиперлипидемије код дијабетичара и гојазних
Гeри Шварц (Рочестер, САД)

14:40 – 15:00    Метаболички ризици у трудноћи
Весна Гаровић (Рочестер, САД)

15:00 – 15:20    Паренхимске болести бубрега код дијабетичара и гојазних
Фернандо Фервенца (Рочестер, САД)

15.20 – 15.40    Дијабетес и гојазност: из перспективе нефролога
Еди Грин (Рочестер, САД)

15:40 – 16:00    Гојазност и ризик од карцинома дојке
Нил Лонцета (Рочестер, САД)
16:00 – 16:20    Дискусија

САЛА 1

Назив сесије: Аутизам
Модератори: Јелисавета Сања Роловић (Њујорк, САД)

16:20 – 16:40    Поремећаји аутистичног спектра
Блер Мек Кисок (Блумингтон, САД)

16:40 – 17:00    Становање уз подршку за особе са аутизмом
Даниела Тамаш, (Нови Сад, Србија)

17:00 – 17:20    Кроскултурално истраживање између Индиана универзитета у Блумингтону и ШОСО „Милан Петровић“ у Новом Саду
Чедомир Станојевић, (Нови Сад, Србија)
17:20 – 17:40    Дискусија

САЛА 2

Назив сесије: Старење – може ли се учинити нешто на време- I део
Модератори: Александар Љубић (Београд, Србија), Клод Дал (Париз, Француска)

10:50 – 11:10    Који је састав анти ејџинг полипилуле у 2018. и зашто?
Академик Клод Дал (Париз, Француска)

11:10 – 11:30    Подмлађивање гонада – може ли одложити старење. Свеукупно подмлађивање?
Александар Љубић (Београд, Србија)

11:30 – 11:50    Третмани подмлађивања мезенхималним ћелијама
Катарина Анђелков (Београд, Србија)

11:50 – 12.10    Нови хоризонт у третманима против старења регенеративне медицине: терапије
засноване на матичним ћелијама у центру пажње
Џихан Абазовић (Београд, Србија)

12:10 – 12:30    Примена стромалних регенеративних ћелија у третману алопеције
Катарина Анђелков (Београд, Србија)

САЛА 2

Назив сесије: Старење – може ли се учинити нешто на време – II део
Модератори: Александар Љубић (Београд, Србија), Јаковљевић Димитрије (Хелсинки, Финска)

12:30 – 12:50    Сенолитика и старење, први део
Тамар Чконија (Рочестер, САД)

12:50 – 13:10    Сенолитика и старење, други део
Џејмс Киркланд (Рочестер, САД)

13:10 – 13:30    Рехабилитација на сваком нивоу неге старијих
Јоуко Валдемар Лаурила (Хелсинки, Финска)

13:30 – 13:50   Превенцијом до бољег здравља и функционалне способности старијих
Харијет Фине-Совери (Хелсинки, Финска)

13:50 – 14:10    Планска интеграција здравствених услуга у старости
Димитрије Јаковљевић (Хелсинки, Финска)

14:10 – 14:30    Коктел / пауза за ручак

САЛА 2

Назив сесије: Спортска медицина – I део
Модератори: Томислав Стантић (Нови Сад, Србија), Милица Вукашиновић Весић (Београд, Србија)

14:30 – 14:50    МСК ултразвук у хирургији
Кристофер М. Џоб (Редландс, САД)

14:50 – 15:10    Хируршки трендови у лечењу повреда раменог појаса спортиста
Џастин Л. Хоџинс (Скербороу, Канада)

15:10 – 15:30    Контроверзе и савремена терапија нестабилности рамена у контактним спортовима
Давид Ковачевић (Њу Хејвн, САД)

15:30 – 15:50    „Fast – track“ концепт у артропластици кука и колена
Александар Лажетић (Нови Сад, Србија)

15:50 – 16:10    Дискусија

САЛА 2
Назив сесије: Спортска медицина – II део
Модератори: Томислав Стантић (Нови Сад, Србија); Милица Вукашиновић Весић (Београд, Србија)

16:10 – 16:30    Визуелни тренинг
Алекс Андрић (Норт Ројалтон, САД)

16.30 – 16.50    Представљање књиге „Визија тренера: Обука визуелног система за врхунске
перформансе“
Ненад Дикић (Београд, Србија)

16.50 – 17.10    Спровођење визуелне обуке у физичкој рехабилитацији и спорту у Србији
Катарина Бајец (Београд, Србија)
17:10 – 17:30    Дискусија

19:00    Пријем у Белом Двору за учеснике конференције

Петак, 15. јун

САЛА 1

Назив сесије: Кардиологија
Модератори: Бранко Белеслин (Београд, Србија), Ида Јовановић (Београд, Србија)

09:00 – 09:25    Улога магнетне резонанце у исхемијској болести срца
Лаура Јакуцио (Монако, Монако)

09:25 – 09:50    Најбоље од кардиоваскуларног ЦТ-а
Филипо Чиваиа (Монако, Монако)

09:50 – 10:15    Анеуризма торакалне аорте: преглед нових знања на основу приказа случајева
Хуан Бовен (Рочестер, САД)

10:15 – 10:40    Дилеме лечења у исхемичне болести срца: од инфламације до диабетеса
Симон Матскиплишвили (Москва, Русија)

10:40 – 11:10    Пауза за кафу

11:10 – 11:35    Валвуларна срчана слабост : од дијагнозе до терапије
Георгиос Атанасопулос (Атина, Грчка)

11:35 – 12:00    Акутна срчана слабост у сепси
Сава Ђ. Ненић (Орландо, САД)

12:00 – 12:25    Болести срца у трудноћи
Ивана Булатовић (Стокхолм, Шведска)

12:25 – 12:50    Транскатетерска имплантација аортне валвуле трансапикалним приступом код
болеснице са малом телесном масом и тешком хипотензијом – загонетка успешно
решена ехокардиографским прегледом
Александар Лазаревић (Бања Лука, Република Српска, БиХ)

12:50 – 13:10    Коришћење социјалних медија од стране здравствених радника са етичке тачке
гледишта
Бренда Кубека (Јоханесбург, Јужна Африка)

САЛА2

Назив сесије: Модерна терапија карцинома плућа
Модератори: Невена Сечен (Нови Сад, Србија), Роберт Пиркер (Беч, Аустрија)

09:00 – 09:15    Епидемиологија карцинома плућа у Србији
Невена Сечен (Нови Сад, Србија)

09:15 – 09:30    Преглед бронхоскопских процедура у Србији
Евица Будишин (Нови Сад, Србија)

09:30 – 09:45    Системска терапија код операбилног неситноћелијског карцинома плућа раног стадијума
Роберт Пиркер (Беч, Аустрија)

09:45 – 10:05    Тримодални третман неситноћелијски карцинома плућа
Вилфред Е. Еберхарт (Есен, Немачка)

10:05 – 10:25    Терапија карцинома плућа код непушача
Жан Пол Скулије, (Брисел, Белгија)

10:25 – 10:40    Хируршки третман стадијума Т4 неситноћелијског карцинома плућа
Мир Алиреза Хода (Беч, Аустрија)

10:40 – 11:00    Како извући максимум из системске терапије – бенефит за неситноћелијски карцином плућа
Тања Чуфер (Голник, Словенија)

11:00 – 11:15    Пауза за кафу

САЛА 2

Назив сесије: Терапија карцинома плућа: будућност
Модератори: Драгана Јовановић (Београд, Србија); Радан Џодић, (Београд, Србија)

11:15 – 11:35    Имунотерапија карцинома, парадигма у настајању
Бранимир Шикић (Стенфорд, САД)

11:35 – 11:50    Vx-001, вакцине против карцинома насупрот плацебо терапији одржавања код болесника са узнапредовалим неситноћелијским карциномом плућа који није напредовао након прве линије хемотерапије базиране на платини (рандомизована дупло слепа IIIб фаза
испитивања)
Константинос Зарогулидис (Солун, Грчка)

11:50 – 12:05    Клиничка студија у Србији
Зоран Андрић (Београд, Србија)

12:05 – 12:20    Карцином плућа и ИПФ
Драгана Јовановић (Београд, Србија)

12:20 – 12:40    Будући изазови у онкологији
Џозеф Глигоров (Париз, Француска)

12.40 – 13.00    Дискусија

САЛА 2

Назив сесије: Карцином дојке
Модератор: Мирјан Надрљански (Београд, Србија)

13:00 – 13:20    Ризици карцином дојке
Нил Лонцета (Рочестер, САД)

13:20 – 13:40    Скрининг дојке
Кристофер Комсток (Њујорк, САД)

13:40 – 14:00    Скрининг дојке: изазови и радиоми
Мирјан Надрљански (Београд, Србија)